All Products
Keywords [ 3 solar powered surface aerator ] match 116 Products.
55kgs Fish Farming Surge Aerator Floating Jet Aerator For 4002m2 Coverage
| Pumping Capacity: | ≥7200m³/h |
|---|---|
| Reducer Style: | Worm Style |
| Reducer Ratio: | 14:1/16:1 |
110V 220V Electric Pond Paddle Wheel Fish Farm Aerator For Ponds Lakes
| HP: | 1HP |
|---|---|
| Voltage: | 110v/220v/380v/440v |
| Weight: | 25 Lbs |
380V 440V Pond Paddle Wheel Aerator For Prawn Pond Low Noise 60DB
| Weight: | 25 Lbs |
|---|---|
| Power: | 0.75KW |
| Material: | Stainless Steel |
1800 Cfm Paddle Wheel Large Pond Aerator High Speed For Oxygenation 12140m2 To 40468m2
| Loading Area: | 4046m²-20234m² |
|---|---|
| Power Supply: | Electric |
| Maximum Aeration Depth: | 16 Ft |
50Hz High Speed Aerators Long Arm Paddle Wheel Aerator 45kg
| Flow Rate: | 3.5m³/min |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Lifespan: | ≥20 Years |
1HP Pond Paddle Wheel Fountain Aeration Systems For Fish Pond Oxygenation
| Maximum Air Flow Rate: | 1800 Cfm |
|---|---|
| Loading Area: | 4046m²-20234m² |
| Noise Level: | 60 DB |
ISO9001 45kg Aquaculture Paddle Wheel Aerator Pond Paddle Wheel Aerator
| Cable Length: | 10m |
|---|---|
| Frequency: | 50Hz |
| Size: | 700*550*750mm |
45kg 220V Water Wheel Pond Aerator For Aquaculture Aeration Systems 1.5kw
| Size: | 700*550*750mm |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Frequency: | 50Hz |
4 Impellers Aquaculture Paddle Wheel Aerator 1.5Kw 380V Paddle Wheel Aerator Solar
| Motor: | Permanent Magnetic Synchronous DC Motor |
|---|---|
| Controller: | Frequency Conversion Controller |
| Frame: | 304# Stainless Steel |

